Közel 439 millió forint uniós támogatást nyert el a GS-Pipe Kft., az Universitas–Győr Nonprofit Kft. és a COMTRANS Kft. által alkotott konzorcium az Új Széchenyi Terv keretében.
A 677 millió forint összköltségvetésű projekt során stratégiai csővezeték-hálózatok innovatív terepi mobil anyagvizsgáló és lézertechnológiás javító központjának kialakítása történik.
A helyszíni szerkezetek szerelése és javítása nagy jelentőségű a nagy építés jellegű beruházásoknál és felújításoknál, esetleg bontási munkálatoknál. Sok olyan anyagtudománnyal és anyagvizsgálattal összefüggő probléma keletkezik a terepen, amit nem lehet előre tervezni a rejtett anyaghibák, terepi adottságokból adódó körülmények miatt, illetve amelyek a helyszínen tervezett munkálatok – hegesztési varratok, különböző anyagillesztések – normális velejárói.
Ezeknél a problémáknál mind az időfaktor, mind a minőségi faktor élesen jelentkezik, hisz a projektekben ma már nem engedhető meg olyan tartalékidő képzés, ahol többnapos váratlan laborvizsgálatok és anyagjavítások „beleférnek” a megvalósításba.
A projekt célja kettős, egyrészt létrehozni egy terepi, mobil anyagvizsgáló központot, másrészt kialakítani egy olyan innovatív ''anyagjavító'' munkahelyet, ahol lézertechnológiával, biztonsággal megoldhatóak a fémes és nemfémes anyaghibák okozta problémák. A két kialakítandó rendszer iteratívan is működik, mert a javító munka ellenőrzése a vizsgálóközpontban történhet, és mindezek a terepen a ''valósághoz'' nagyon közel valósíthatóak meg.
A K+F projekt újdonságtartalma a variálhatóság, azaz a terepi labor kialakításának újszerű, a változó projektekhez rugalmasan illeszthető, modulrendszerű kialakítása és működtetése, továbbá a „zöld megoldás”, a labor újszerű, takarékos és „zöld technológiájú energiaellátásának kialakítása. További újdonság a nagykapacitású terepi informatika, azaz a labor innovatív infokommunikációs megoldásainak, a távoli erőforrások biztonságos és hatékony használata, valamint az új lézertechnológiás terepi anyagjavító módszerek kifejlesztése és illesztése a szerkezetépítési munkákhoz.
Az Új Széchenyi Terv „Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása” elnevezésű pályázati kiírásán 438 825 922 Ft támogatást nyert, 677 363 980 Ft összköltségvetésű projekt konzorciumvezetője a GS-Pipe Kft., konzorciumi partnerek az Universitas–Győr Nonprofit Kft. és a COMTRANS Kft.
A fejlesztés 2012. június 1-én indult és várhatóan 2014. június 30-án fejeződik be.